Wycinarki walcowe

Wycinarka walcowa* to uniwersalne urządzenie do wycinania i bigowania tektury falistej (w tym pięciowarstwowej) i litej, folii (zarówno płaskiej jak i arkuszy formowanych próżniowo), papieru (w tym ściernego), skóry, gąbki i tym podobnych materiałów. Produkujemy dwa rodzaje wycinarek walcowych:

  • WW jest symbolem maszyny z oboma walcami stalowymi - w celu ochrony noży wykrojnika stosuje się przekładkę ze specjalnego tworzywa - ten typ urządzeń stosowany jest głównie do rozcinania arkuszy folii formowanych próżniowo.
  • MW (Miękki Wałek) oznacza typ maszyny, w której walec wycinający jest pokryty tworzywem, co pozwala wyeliminować płytę przekładki, zwiększając jednocześnie wydajność.


Urządzenia (jako jedyne w kraju) są wyposażone w:

  • bariery podczerwieni- ten system czujników uwalnia operatora od konieczności "celowania" narożnikiem wykrojnika w czujnik pojemnościowy zamontowany w stole, czyli pozycja wykrojnika na stole urządzenia zależy tylko od wygody operatora, a dodatkowo zwiększa żywotność wykrojnika i nakładki wykrawającej, której żywotność szacujemy na 700.000 - 2.000.000 cykli od przetoczenia do przetoczenia.
  • sterownik z dźwiękową sygnalizacją wykonania zadanej partii, zliczaniem przelotów od ostatniego włączenia maszyny, licznikiem wszystkich wykonanych cykli i funkcją zmiany obrotów w sytuacji awaryjnej.
  • OPCJONALNIE montujemy na stołach transportery pasowe.
  • możliwość ustawienia dużego prześwitu pomiędzy walcami (do 175mm dla maszyn 777-1600). Ma to kluczowe znaczenie przy wycinaniu arkuszy formowanych próżniowo, tzw. bąbli, (ang. blistrów).

Nasze ceny obejmują montaż i uruchomienie maszyny oraz instruktaż u klienta na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej. Na nasze urządzenia udzielamy OSIEMNASTOMIESIĘCZNEJ gwarancji oraz prowadzimy pełną obsługę serwisową po jej zakończeniu. Wykonujemy także wykrojniki introligatorskie wszystkich typów do wykrawania i bigowania wspomnianych wyżej materiałów. W celu zapoznania się z ofertą prosimy o kontakt telefoniczny, faxem lub mailowy.

rolsztanca

Wycinarka walcowa - dane techniczne

* inaczej walcarka, wyciskarka, wyciskadło, rollsztanca, sztancownica, sztancarka, rolownica, sztancmaszyna, wykrawarka, maglownica, emweszka (ros.), rolex (szwajc.), sztancarka płaska, rolprasa, wykrojnica, tygiel rolowy, wykrojnik, pakowarka, rolltrim. Pracują wyłącznie z wykrojnikami płaskimi.

Stan 58 S.C.

Marecka 53B
05-220 ZIELONKA
tel. (22) 781 82 74
fax (22) 771 83 95
e-mail: info @ stan58.pl